שופיפיי או ווקומרס?

שופייפי או ווקומרס אחת ולתמיד

"איזו פלטפורמה יותר טובה לפתיחת חנות אינטרנטית – שופיפיי או ווקומרס?"

שאלה זו למעשה חוזרת על עצמה שוב ושוב מצד בעלי עסקים רבים המעוניינים לפתוח חנות אינטרנטית לעסק שלהם.

האמת? אין תשובה מתאימה לשאלה הזו. 2 הפלטפורמות מעולות אך לכל אחת מהפלטפורמות יש את היתרונות והחסרונות שלה. השאלה שצריכה להישאל בקרב בעלי עסקים המעוניינים בפיתוח חנות אינטרנטית לעסק שלהם היא זו: "איזו פלטפורמה הכי מתאימה עבור העסק שלי?" במאמר זה אנחנו ננסה לענות על השאלה הזאת אחת ולתמיד באמצעות השוואה מעמיקה של שני הפלטפורמות לפי הפרמטרים הבאים:

  • עיצוב האתר.
  • מחירים.
  • נוחות השימוש בפלטפורמה.
  • מכירת מוצרים בחנות במודל דרופשיפינג.
  • אבטחה.
  • תמיכה ושירות לקוחות.
השוואה מספר 1 – עיצוב:

לעיצוב האתר יש חשיבות רבה, במיוחד כשמדובר באתר מכירות.

הלקוחות הפוטנציאלים שלכם פשוט לא ירגישו בטוחים לרכוש מהאתר שלכם מוצרים במידה והוא לא יראה מספיק טוב.

איך העיצוב באתרי שופיפיי?

לפלטפורמת שופיפיי יש תבניות עיצוביות רבות שדרכן אפשר לעצב את האתר ברמה גבוהה גם אם אין לכם ידע בתכנות אתרים.

לכל התבניות העיצובית של שופיפיי יש יכולות עיצוב ופיצ'רים שונים, החלק הטוב ביותר בתבניות של שופיפיי הוא שכולן מתאימות גם לגלישה דרך המובייל ולרובן המכריע יש אסתטיקה מלוטשת ונקייה. דרך אגב, כל התבניות העיצוביות של שופיפיי עוצבו על ידי מעצבי אתרים מקצועיים ביותר מרחבי העולם.

ישנה רק בעיה אחת בעיצוב אתרי שופיפיי – גמישות. שופיפיי הינה פלטפורמת פיתוח אתרים על קוד סגור, לכן ישנם פיצ'רים מסוימים שלא נוכל לעצב באתרים הבנויים על פלטפורמת שופיפיי.

לסיכום: לתבניות העיצוביות הרבות ששופייפי מאפשרות לנו יש אפשרויות עיצוב מרהיבות וחדשניות, שופיפיי מאפשרת לנו לעצב את האתר שלנו ברמה הגבוהה ביותר בקלות רבה בעזרת תבניות עיצוביות קיימות שעוצבו על ידי מעצבים מקצועיים מכל רחבי העולם.

החיסרון היחיד מבחינת העיצוב באתרי שופיפיי זה ששופיפיי הינה מערכת פיתוח על קוד סגור ולכן אין גמישות מרבית בעיצוב אתרי שופיפיי.

איך העיצוב באתרי ווקומרס?

בווקומרס, בניגוד לשופיפיי עיצוב האתר תלוי בעיקר בשני דברים – השעות שתוכלו להשקיע על עיצוב האתר והמיומנות הטכנית שלך.

אבל לפני שנמשיך לדבר על העיצוב באתרי ווקומרס, בואו ננסה להבין לרגע מה זה בכלל ווקומרס?

ווקומרס אינה פלטפורמה בפני עצמה. ווקומרס הינו תוסף הניתן להתקנה באתרים הבנויים על פלטפורמת וורדפרס, לכן הוא לא מספק אפשרויות עיצוב ספציפיות בפני עצמו, אלה התוסף רק מספק לכם את האמצעים הדרושים למכירת המוצרים שלכם באינטרנט, גם בווקומרס  כמו בשופיפיי עיצוב האתרים תלוי בעיקר בתבניות העיצוביות של וורדפרס.

ווקומרס בשיתוף פעולה עם וורדפרס עובדים מעולה עם רוב תבניות העיצוב הקיימות לוורדפרס, מה שאומר שברוב המקרים אתם יכולים לבחור כל תבנית עיצובית הקיימת לוורדפרס (מעל אלף תבניות עיצוב שונות) שאהבתם ולחבר אותה שתעבוד יחד עם ווקומרס.

גם התבניות העיצוביות של ווקומרס כמו בשופיפיי מעוצבות בצורה חדשנית עם אפשרויות עיצוב ברמה הכי גבוהה שיש.

בנוסף, בניגוד לשופיפיי, וורדפרס הינה פלטפורמת פיתוח על קוד פתוח. מה שמאפשר לכם גמישות מלאה בעיצוב האתר עם אפשרות להוסיף כל דבר שאתם רוצים לתוך האתר.

לסיכום: לווקומרס יש תבניות עיצוב מרהיבות וחדשניות ממש כמו של שופיפיי ובנוסף מבחר תבניות עיצוביות גדול בהרבה משל שופיפיי.

אך היתרון הגדול של ווקומרס בעניין העיצוב הוא שוורדפרס הינה פלטפורמת פיתוח על קוד פתוח מה שמאפשר לכם גמישות מלאה. לעומת זאת, העיצוב בווקומרס קצת יותר מסובך מהעיצוב באתרי שופיפיי ואכן מצריך ידע טכני, מה שיצריך מכם בנוסף גם יותר שעות עבודה על העיצוב.

אז איזו פלטפורמה יותר טובה עבורכם מבחינת העיצוב?

במידה ואתם רוצים שהאתר שלכם יהיה מעוצב בצורה סטנדרטית של אתרי מכירות, שני הפלטפורמות מעולות ויתאימו לכם.

אך במידה ואתם רוצים לעשות עיצוב לא סטנדרטי לאתר שלכם שמצריך כתיבת קוד, עליכם לבחור בפלטפורמת וורדפרס.

השוואה מספר 2 – מחיר:

מה המחיר של פיתוח חנות בווקומרס או בשופיפיי?

ההשוואה הזו תהיה קצת יותר מסובכת, לשופיפיי יש טבלת מחירים קבועה אשר נעה בין 29$ עד 299$ בחודש, בנוסף בשופיפיי תשלמו לפלטפורמה עמלות הנעות בין 0.50% ל 2% ועלולות להיות לכם עלויות נוספות על אפליקציות ותוספים לאתר. לעומת זאת, שימוש בפלטפורמת ווקומרס לא עולה לכם כסף, אך יחד עם זאת יש לכם עלויות אחרות – אחסון האתר, דומיין ואבטחה. מה שבאמת מסובך בהשוואה הזו היא שאין דרך קלה לבחור מנצח, לשני הפלטפורמות מודלים שונים של תמחור.

התמחור של שופיפיי ברור, לעומת התשלום של ווקומרס המשתנה בהתאם לדברים רבים.

בואו ננסה להבין לרגע יותר את מחירם של שלושת התוכניות העיקריות של שופיפיי מה בדיוק הן נותנות לנו:

אלו המחירים של שלושת החבילות שיש לנו בשופיפיי, כל המחירים בתמונה הם מחירים לפי חודש. אין אותיות קטנות או תוספות מחירים מלבד רכישת מנוי לאפליקציות שונות לחנות.

בנוסף יש לכם אפשרות לחסוך עד 20% מהמחירים בתמונה במידה ותרשמו לתוכנית שנתית או תוכנית לשנתיים. לא משנה לאיזה חבילה תרשמו, בשלושת החבילות אתם מקבלים את כל מה שאתם צריכים כדי להפעיל את החנות האינטרנטית שלכם, החל מ $29 לחודש.

עם ווקומרס לעומת זאת, הרבה יותר קשה לדעת בדיוק כמה תשלם בסוף החודש.

למרות ש ווקומרס הוא תוסף חינמי שמתחבר לאתרי וורדפרס, עליכם לרכוש דברים נוספים כדי לפתוח את החנות שלכם דרך ווקומרס. לדוגמה, יהיה עליכם לרכוש אחסון לאתר, תעודת SSL, אבטחה לאתר וכו'. אך בשורה התחתונה, ברוב המקרים שופיפיי יקרה יותר.

אז איזו פלטפורמה יותר טובה עבורכם מבחינת המחיר?בהשוואת המחיר, ברוב המקרים יהיה לכם יותר זול לפתוח את האתר על פלטפורמת וורדפרס, בעיקר מכיוון ששופיפיי גובים גם עמלות, לכן במידה ויש לכם עסק גדול שעלול להכניס הרבה כסף מהאתר, ווקומרס יותר מתאימה עבורכם. אך יחד עם זאת החסרון הגדול בווקומרס הוא שיהיה לכם קשה מאוד לדעת בדיוק כמה תשלמו בסוף החודש.

השוואה מספר 3 – נוחות השימוש בפלטפורמה:

ההשוואה הזאת הולכת להיות ההשוואה הקלה ביותר, בהשוואה הזו אנו נבדוק כמה קל להקים ולנהל חנות אינטרנטית על כל אחת מהפלטפורמות.

 אז כמה קל להקים ולנהל חנות אינטרנטית על פלטפורמת שופיפיי?

היתרון האדיר ביותר של שופיפיי הוא שמדובר בפלטפורת WEB מבוססת מנויים. במילים אחרות, כדי להקים אתר בשופיפיי כל מה שעליכם לעשות זה לבקר ב shopify.com, ללחוץ על כפתור ההרשמה, לעבור על מסך ההתקנה, להגדיר את ההגדרות הבסיסיות וסיימתם. לאחר שתסיימו להגדיר את ההגדרות הראשוניות, תעברו ללוח הדשבורד הראשי שבו תוכלו לעצב את החנות שלכם, להוסיף מוצרים חדשים, להוסיף קולקציות חדשות וכו'.

האמת, כל תהליך פיתוח החנות על פלטפורמת שופיפיי הוא פשוט יחסית, והכי חשוב – אינך זקוק לכישורי עיצוב או פיתוח אתרים מסוימים כדי לעבור אותו.

בנוסף הכנו עבורכם סדרת סרטונים המלמדים איך להוסיף מוצרים לחנות, להוסיף קטגוריות, להגדיר את הגדרות המשלוח, לפתוח עמודים חדשים באתר וכו'.

קישור לסדרת הסרטונים – כאן צריך להיות קישור לסדרת הסרטונים.

לסיכום: שופיפיי הינה פלטפורמה מאוד נוחה לשימוש. הקמה ותפעול של אתר מכירות דרך שופיפיי לא צריכה להיות מסובכת מדי עבורכם, גם אם אינכם מבינים גדולים בטכנולוגיה.

אז כמה קל להקים ולנהל חנות אינטרנטית על פלטפורמת ווקומרס? בגדול? ווקומרס נוחה לשימוש בערך כמו שופיפיי, אך ישנה בעיה. למרות שתפעול יום יומי של חנות ווקומרס נוח בדיוק באותה רמה כמו שופיפיי, הקמת חנות ווקומרס הרבה פחות פשוטה מהקמת חנות שופיפיי. מכיוון ש ווקומרס הינו תוסף לפלטפורמת וורדפרס המתאימה לפיתוח אתרי תדמית, בניגוד לשופיפיי שהיא בפני עצמה פלטפורמה להקמת חנויות אינטרנטיות, תהליך הקמת חנות אינטרנטית על פלטפורמת ווקומרס עלול להיות די מסובך לאנשים שעושים זאת בפעם הראשונה. בקיצור, תהליך הקמת חנות אינטרנטית על פלטפורמת שופיפיי נוח בהרבה מתהליך הקמת החנות על פלטפורמת ווקומרס, אך יחד עם זאת – מבחינת תפעול יומיומי של החנות שני הפלטפורמות נוחות באותה מיד

השוואה מספר 4 – דרופשיפינג:

לפני שניגש להשוואה, בואו ננסה להבין לרגע מה זה בכלל דרופשיפינג?

דרופשיפינג הוא מודל עסקי המאפשר ליזמים למכור באינטרנט מוצרים מבלי לשמור את מלאי המוצרים ואפילו מבלי להשקיע כסף על המוצרים עצמם כל עוד הם לא מקבלים מכירות על המוצרים, איך עושים את זה? פשוט מאוד – מוצאים ספק שמאפשר לנו לרכוש את המוצרים שלו דרך האינטרנט, מעלים את המוצרים למכירה בחנות אינטרנטית או אפילו דרך מרקטפלייס כזה או אחר, וברגע שהם מקבלים מכירה על מוצר מסוים – פונים לספק, רוכשים את המוצר, ורושמים לספק שישלח את המוצר ישירות ללקוח.

גם בחנות דרופשיפינג כמו בכל חנות אינטרנטית קלאסית, האתר שלכם צריך להראות בדיוק כמו כל חנות, הגולשים באתר צריכים לעבור בין מוצר למוצר, להוסיף את המוצרים לעגלה ולבצע את התשלום, ממש כמו בכל חנות אינטרנטית.

ברגע שתקבלו מכירה, כל שיהיה עליכם לעשות זה לבצע את ההזמנה מהספק שלכם ולשלוח את המוצר ישירות ללקוח. לפלטפורמת שופיפיי יש גם אפליקציות המתממשקות עם ספקים דרופשיפינג פופולריים כמו עלי אקספרס, אמזון, אסטי ואיביי.

בנוסף לשופיפיי ישנם אפליקציות רבות שיעזרו לכם לחסוך זמן ולשפר את שיעור אחוזי ההמרה בחנות האינטרנטית שלכם. לווקומרס לעומת זאת, אין תוספים המתאימים לדרופשיפינג ברמה של האפליקציות של פלטפורמת שופיפיי, לכן אם אתם עושים דרופשיפינג, שופיפיי ברוב המקרים תהיה הפלטפורמה המתאימה ביותר עבורכם.

השוואה מספר 5 – אבטחה:

"מה יקרה אם האקרים יפרצו לאתר שלי ויגנבו את הכרטיסי אשראי של הלקוחות" את השאלה הזו אנחנו שומעים כמעט כל שבוע מבעלי עסקים מכל הארץ, ובצדק – בעיות גדולות מאוד עלולות לקרות לכם במידה והאתר שלכם יפגע. אז כיצד שופיפיי ווקומרס מאבטחים את האתרים שלנו? בכל הנוגע לאבטחה – שופיפיי הינה הפלטפורמה הטובה ביותר, שופיפיי מכסה עבורכם את כל אמצעי האבטחה הנדרשים לאתר שלכם, כל האתרים הבנויים על פלטפורמת שופיפיי מאובטחים ברמה הגבוהה ביותר ולכל האתרים הבנויים על הפלטפורמה יש תעודת SSL.

לעומת זאת, לווקומרס אין כל אמצעי אבטחה שמגיעים מהתוסף עצמו, מכיוון שווקומרס הוא תוסף וורדפרס, כל מה שקשור לאבטחה תלוי בכם. תצטרכו להכניס לאתר שלכם אבטחת SSL משלכם ולדאוג שלחברת האחסון שלכם יש שרתים מאובטחים. בנוסף עליכם להגדיר תוספי אבטחה לאתר, אימות דו שלבי וכו'.

לסיכום: שופיפיי הינה הפלטפורמה המנצחת בהשוואת האבטחה, שופיפיי מאבטחת עבורכם ב100% את האתר שלכם. לעומת זאת, עם ווקומרס יהיה עליכם לדאוג לאבטחת האתר.

השוואה מספר 6 – תמיכה ושירות לקוחות

תמיכה ושירות לקוחות זה דבר חשוב מאוד כשמדובר בחנות האינטרנטית שלנו, במיוחד כשהחנות האינטרנטית שלנו מגלגת סכומים גדולים של כסף עם מאות או אפילו אלפי מכירות בכל שבוע, אנחנו נרצה שבמידה וחס וחלילה תהיה לנו בעיה מסוימת נוכל לקבל תמיכה ולמצוא פתרון לבעיה במהירות.

שופיפיי ידועה בזכות שירות הלקוחות המדהים שלה, כל אחד שמשתמש בפלטפורמת שופיפיי יכול לקבל תמיכה ושירות לקוחות 24/7 במקרה שיש בעיות או שאלות, אפשר לפנות לשופיפיי באמצעות מיילים, צ'אט לייב, הודעות טוויטר ואפילו שיחת טלפון.

מעבר לכך, לשופיפיי יש מרכז תמיכה מדהים עם תשובות לעשרות אלפי שאלות שהעלו משתמשים רבים בפלטפורמה.

בניגוד לשופיפיי, שירות הלקוחות של ווקומרס לא משהו בכלל. ווקומרס הינו תוסף וורדפרס ולכן תוכלו לקבל תמיכה דרך הפורומים של וורדפרס, אך שימו לב שהתמיכה בפורומים של וורדפרס בדרך כלל אינה מספקת ולוקח יחסית הרבה זמן עד שתוכלו לקבל תשובה לשאלה שלכם.

לסיכום: בכל מה שקשור לתמיכה ושירות לקוחות – שופיפיי מובילה על ווקומרס בפער ענק.

לסיכום: שופיפיי או ווקומרס?

ווקומרס ושופיפיי הן פלטפורמות מעולות לפיתוח ותפעול חנויות אינטרנטיות, לשני הפלטפורמות יש יתרונות וחסרונות משלהן.

עליכם לחשוב אילו פלטפורמות הכי מתאימות עבורכם בהתאם לצרכים ותקציבים שלכם, בין אם אתם מפתחים חנויות עבור לקוחות שלכם או בעלי עסקים שמפתחים חנות אינטרנטית לעסק שלהם. אם אתם מפתחים בעלי נסיון אתם עלולים להיות טובים יותר עם ווקומרס מכיוון שהיא פלטפורמה יותר גמישה משופיפיי.

יחד עם זאת, גם שופיפיי הינה פלטפורמה עוצמתית, אמנם היא לא הכי גמישה אך בשורה התחתונה, היא הפלטפורמה הטובה ביותר עבור רוב העסקים שרוצים חנות אינטרנטית לעסק שלהם, במיוחד אם אתם בעלי עסקים בלי יותר זמן וסבלנות ללמוד איך לפתח חנות בווקומרס. יתרונות ווקומרס – זול יותר ברוב המקרים, פלטפורמה גמישה יותר לפיתוח חנויות עם אפקטים מיוחדים. יתרונות שופיפיי – פלטפורמה יציבה, נוחה לשימוש ותפעול (במיוחד לאנשים בלי יותר מדי רקע טכני), אפליקציות מקדמי מכירות שיכולות לשפר באופן משמעותי את אחוז ההמרה באתר שלכם והתממשקות נוחה מאוד לספקי דרופשיפינג.

שתף באמצעות

Share on whatsapp
Share on facebook

אולי תאהב גם

איך לתת ללקוחות שלכם חווית אנבוקסינג טובה יותר?
לקוחות חוזרים

איך לתת ללקוחות שלכם חווית אנבוקסינג טובה בחנות האינטרנטית שלכם ולמה זה כל כך חשוב?

אחת הטעויות הנפוצות ביותר של בעלי חנויות אינטרנטיות היא חווית פתיחת המשלוח שהלקוחות שלנו מקבלים, אנחנו משקיעים כל כך הרבה משאבים כדי שלקוחות ירכשו מוצרים בחנות האינטרנטית שלנו אך שוכחים להשקיע בדבר לא פחות חשוב, בחווית האנבוקסינג (פתיחת המשלוח) של הלקוחות שלנו.

קרא עוד